Берил: магічні властивості прикрас
Берил камінь входить до числа найкрасивіших і незвичайних мінералів на планеті. Його складна структура та різноманітність колірної гами буквально вражають уяву. Деякі з його видів вважаються коштовним камінням найвищої проби.
Його фізичні властивості також багатогранні - трапляються екземпляри, які не піддаються ограновуванню і водночас можна зустріти дуже тверді зразки. І не думайте, ніби не знаєте, що таке берил, можливо саме Ваші сережки зі смарагдом чи кільце з аквамарином підкажуть Вам відповідь.
Що таке берил?
Берил відомий людству протягом багатьох століть, зокрема його цінували в Єгипті та Індії. Саме слово “берил” має індійське походження. Колір мінералу залежить від його родовища, а також від домішок у породі. Широке поширення мають самоцвіти однорідного кольору, але цінуються переливчасті зразки, а також з ефектом котячого ока. Найпоширеніші різновиди:
- Смарагд - відомий як один з найбільш цінних дорогоцінних каменів зеленого кольору. Причому його цінність пропорційна насиченості палітри. А ось камені салатового, яблучного та трав'янистого відтінку коштують дешевше.
- Морганіт (гороб'євіт) - рожевий мінерал з незвичайною властивістю радіоактивності. Ніжно-рожевий камінь буде практично нешкідливим, а ось насичені зразки темного відтінку містять у складі великий відсоток радіоактивного цезію.
- Геліодор – берил жовтого кольору. Цінується за свій теплий колір та незвичайне свічення, а також за дуже високу твердість. Розрізати його можна лише за допомогою алмазу.
- Августит – камінь берил синього кольору. Для нього характерний насичений тон, який може втратити свою привабливість та колір, пролежавши під впливом сонячного світла.
- Аквамарин – камінь блакитного відтінку із зеленими вкрапленнями. При першому погляді він може і не справити належного враження, але його ніжні переливи та загадкове свічення підкорюють багатьох.
- Біксбіт – червоний камінь високої цінності. Його можна сплутати з рубіном, але його цінність перевищує вартість рубіна і навіть алмазу.
Характеристики мінералу
Камінь берил входить у клас силікатів, підклас циклосілікатів. Його основні характеристики:
-
Колір: білий, безбарвний, блакитний, жовтий, зелений, рожевий
-
Колір риски: біла
-
Прозорість: напівпрозорий, прозорий, що просвічує
-
Спайність: недосконала
-
Злам: нерівний
-
Блиск: восковий, жирний, скляний
-
Твердість: 7,5-8
Берил: магічні властивості
Маги та езотерики з давніх часів цінують берил магічні властивості. Вони вважають, що мінерал стане чудовим енергетичним помічником і берилові прикраси допоможуть досягти успіху власнику:
-
допомагає налагодити стосунки всередині сім'ї
-
приносить у будинок затишок та достаток
-
позитивно позначається на самопочутті
-
допоможе позбавитися низки хвороб
Окремо відзначають здібності берила до лікування:
-
позитивно позначається на жіночому здоров'ї - позбавляє захворювань матки, яєчників і жовчного міхура.
-
в ранні часи його використовували для позбавлення від зубного болю
-
допомагає при мігренях та психічних захворюваннях
-
синій берил позбавляє фобій і страху
-
вироби з берилу теплих відтінків допомагають людям похилого віку поповнити енергію
-
зелений сприяє рятуванню від інфекцій
Як відрізнити натуральний камінь від підробки
Прикраси з берилу купити можна за високою вартістю і вони дуже цінуються серед любителів ювелірного мистецтва. Його ціна стала причиною для численних підробок. У ролі замінників використовуються скло, акрил, пластик чи схожі, але менш цінні мінерали. Щоб відрізнити берил від підробки, є способи:
-
підробка не може відобразити плеохроїзм, характерний для багатьох натуральних мінералів
-
натуральні камені характеризуються великою кількістю включень і дефектів, а зразки кристальної чистоти коштують нечуваних грошей. Якщо перед Вами камінь без жодного дефекту, то, швидше за все, це підробка.
-
якщо потримати камінь у руці деякий час, то підробка нагріється, а натуральний мінерал збереже прохолоду
-
берил має вищу міцність, ніж скло. Тому, якщо каменем можна подряпати скло, то це натуральний зразок.