Смарагд - красивий і дорогоцінний камінь. Навіть якщо в ньому є включення, вони не псують його незвичайну красу, і підтверджують його природність. На підставі класифікації каменів смарагд нарівні з діамантами, сапфірами і рубінами знаходиться в четвірці дорогоцінних природних каменів.
Однак далеко не кожен майстер погодиться працювати з смарагдом, який був вставлений в прикрасу, але з якихось причин розбовтався, і просто випадає зі своєї оправи.
Прикладом служить цікавий життєвий випадок. У однієї жінки трапилася подібна ситуація. Вона зауважила, що її красивий двох каратний смарагд багетной огранки, закріплений чотирма лапками, розбалакався і хитається в своїй оправі.
Вона звернулася в ювелірну майстерню і була здивована і вражена тим, що він відмовився працювати з каменем, сказав, що з смарагдами, що майже випали з виробу я не працюю, і запропонував звернутися до іншого майстра.
Оскільки іншого виходу жінка не бачила, вона так і поступила - звернулася до іншого ювеліра. З майстром уважніше розглянувши свій камінь, жінка була шокована. На верхній частині каменю утворилася досить велика тріщина і кілька дрібних - по краях. По суті, смарагд був зруйнований.
Вартість смарагдів дуже висока. В даний час кращими вважаються смарагди, що видобуваються в Колумбії, а вже потім мінерали з Росії, Афганістану, Замбії, Бразилії, інших країн. Їх властивості унікальні. Саме вони безпосередньо впливають на поведінку ювелірів, які працюють з ними.
На фото камінь до і після обробки маслом.
Смарагди, які покращені за допомогою промаслювання, в майбутньому можуть бути проблемними, так як з часом масло випарується і ризик появи тріщин досить великий. Якщо майстер в цей час почне перекреплять камінь, то велика ймовірність що він дасть тріщину.
Саме з цих причин далеко не кожен, навіть досвідчений ювелірний майстер візьметься за таку роботу. Тому, якщо у вас трапилася подібна ситуація, потрібно знайти талановитого майстра, який зможе надати допомогу в збереженні смарагду і його первісної краси.