Як правильно зберігати ювелірні прикраси

Можливо, при носінні ювелірних прикрас, Ви могли помітити появу невеликих подряпин та слідів носіння. І це при тому, що Ви дбайливо ставилися до своїх виробів. Іноді причиною цих змін стає неправильне зберігання прикрас. І усунути їх можна лише у ювелірного майстра. Щоб уникнути передчасного зносу та втрати первісного блиску, мінімізувати догляд за ювелірними прикрасами, обов'язково потрібно правильно організувати зберігання ювелірних виробів, використовувати футляри для ювелірних виробів та дбайливо ставитися.

Зберігання ювелірних прикрас: загальні правила

Після приходу додому ми часто скидаємо всі прикраси в одну стопку і забуваємо розібрати. Таким чином коштовності припадають пилом на столі й потроху втрачають свою красу. Це і є головний ворог усіх прикрас – безладне неакуратне зберігання.

Важливим є не тільки догляд за золотими прикрасами, а і фактор – де зберігати прикраси. Волога згубна для металу та каміння, тому ванна кімната - не є потрібне місце. Також варто уникати зберігання поблизу опалювальних приладів. Зокрема це стосується перлів, які швидко псуються за високих температур.

Ювелірні майстри виділили кілька загальних правил, як зберігати прикраси:

  • З особливою увагою слід поставитися до питання, як зберігати ланцюжки. Вони легко плутаються між собою, тому краще використовувати для зберігання валик з ниток на зразок котушки ниток. Також зручно використовувати мішечки для індивідуального зберігання.

  • Мало хто знає, як зберігати сережки – важливо не допускати тертя прикрас між собою. Краще вкладати кожну одиницю в окремий пакетик.

  • Намиста з перлів не можна зберігати у підвішеному стані, інакше воно розтягнеться з часом.

  • Срібні вироби чутливі до кисню та темніють під його впливом. Тому підійде шкатулка для зберігання прикрас. 

  • Прикраси з емаллю не можна піддавати впливу прямих сонячних променів, щоб уникнути тріщин.

Догляд за прикрасами

Чи можна зберігати золото та срібло разом?

Вироби із золота і срібла чутливі до утворення подряпин, оскільки вони мають досить м'яку поверхню. Причому відповідь на запитання чи можна зберігати золото і срібло разом однозначне – не можна. Адже навіть при дбайливому поводженні на прикрасах незмінно з'являються мікроподряпини. Організувати догляд за срібними прикрасами допоможе правильне сортування.

  • При зберіганні прикрас у коробці важливо пам'ятати,  що клейове з'єднання не тільки тримає частини коробки разом, але також можуть вступити в реакцію зі сріблом та викликати його потьмяніння. Тому внутрішню частину потрібно вистелити серветками чи спеціальними вкладками. Корисно також покласти поряд зі срібними виробами таблетку активованого вугілля – він візьме на себе вологу. 

  • А золото та платину не можна зберігати в коробці. І тим більше складати в одне місце із біжутерією.

  • Зберігання ювелірних прикрас зі вставками вимагає особливо дбайливого ставлення через вигоряння каміння під сонцем. Це стосується моделей із топазом, раухтопазом, кварцом, аквамарином, кунцитом, аметистом, цитринами.

  • Важливо пам'ятати, що прикраси із вставками різної твердості не можна зберігати в одній скриньці, тому що вони неминуче подряпають одна одну.

  • Те саме стосується виробів із вставками, що потребують різних умов зберігання. Для багатьох мінералів – опал, бурштин, бірюза не підходить висока температура, температурні перепади. А для смарагду та хризоліту шкідлива підвищена вологість.

  • Щодо моделей з емаллю, то вони теж потребують дбайливого поводження, бо емаль може розколотися під механічним впливом.

Зберігання ювелірних прикрас

Як дбати про біжутерію

Якщо вам здається, що дбайливе зберігання вимагають до себе лише прикраси з благородних металів, то Вам обов'язково потрібно дізнатися, як зберігати біжутерію.

Вона вимагає такого ж дбайливого ставлення до себе, як будь-яка інша прикраса. Запитання це оптимально вирішується за допомогою сортування виробів. З цим допоможе скринька для зберігання прикрас з безліччю відсіків. У ній достатньо місця, щоб акуратно розмістити всі вироби та не допустити сусідства різних типів матеріалів, оскільки вони можуть завдати шкоди один одному. Це стосується різного рівня твердості, вимог до умов зберігання, а також хімічного складу та фізичних характеристик. До того ж грамотне сортування допоможе швидко знайти потрібний виріб.