Коли проколювати вуха дитині - все про особливості дитячого пірсингу
Відомо, що дитина завжди прагне бути такою ж красивою, як і мама. І першим кроком до таких змін стає проколювання вух. Це вже не примірювання маминих прикрас і не надягання туфель на підборах. Це серйозно і по-справжньому. У нашому суспільстві не стає питання - проколювати вушка малечі чи ні? Набагато частіше матусі запитують - в якому віці краще проколювати вуха дитині? Оскільки лікарі не обмежують ні у виборі віку, ні пори року, коли краще здійснити цю процедуру, то батьки вільні самостійно вибирати оптимальні терміни, коли пробивати вушка дитині й прикрашати першими сережками.
В якому віці краще проколювати вуха дитині?
На питання, коли краще і зі скількох місяців можна проколювати вушка ніхто не може дати чіткої та точної відповіді. Тому батьки діляться на кілька таборів, які обстоюють свою думку, коли можна проколювати вушка дитині, з непримиренністю справжніх воїнів:
-
на одну думку прокол вух дітям потрібно робити якомога в більш ранньому віці. Вважається, що дитина в такому віці не відчуває шоку і больових відчуттів під час процедури та швидко забуде про це.
-
інша думка протилежна - вважається, що маля не зможе вказати на вушка, якщо щось піде не так. І пояснити дитині, що до повного загоєння проколів не варто смикати сережки, зможе тільки супермама.
-
третя думка, що має відмінності - це мами, які цінують індивідуальність своєї малечі та хочуть дозволити самостійно винести рішення про рішення, коли пробивати вуха дитині. А це не раніше ніж 7 років.
Кожна з цих думок має право на життя і відрізняється плюсами й мінусами. Прокол вушок дітям має свої особливості в кожному віці:
-
Від 0 до 2 років. Педіатри вважають це не той час, коли проколювати вуха дитині. І справа навіть не в тому, що маля може себе травмувати. До трьох років лицьові м'язи ростуть і відбуваються колосальні зміни в дитячому організмі, тому висока ймовірність того, що місце для проколу може виявитися невдалим, призвести до неприємних наслідків, зміститися з часом і незручно.
-
Від 2 до 4 років. Дитячі педіатри схиляються до того, що це відповідний вік для проколювання вух дітям. Дитина вже свідоміше розуміє світ і усвідомлює, навіщо і куди його привели. Вона може навіть обрати самостійно перші сережки золоті дитячі. У такому віці косметологу вже простіше вибрати безпечні точки для проколу вух і не зашкодити. Але саме в цьому віці малюки активно пізнають світ, рухаються і граються, тому є можливість випадково зачепити та поранити прокол.
-
Вік від 5 до 8 років найкращий час, коли краще проколювати вуха. Дитина чудово усвідомлює процедуру, здатна доглядати прокол, очищати й обробляти ранку. А також розуміє, що потрібно дотримуватися гігієни та чистоти в місці проколу. Малятко цілком по дорослому може вибрати собі сережки та акуратно їх носити. Також з появою дискомфорту дівчинка точно зможе визначити її місце та можливу її причину.
-
З 8 до 10 років. У цьому віці дівчинка точно знає, чи хоче вона проколоти мочки й, чи готова носити сережки. За бажання вже майже доросла школярка усвідомлює і саму процедуру і відповідальність по догляду за проколом. Єдине, що в такому віці хрящові тканини вже сформовані, тому є ризик появи несимпатичного рубця на місці проколу.
Вибір моменту: в яку пору року краще проколювати вуха
Питання сезонності дуже важливе і в яку пору року краще проколювати вуха педіатри та косметологи сходяться на думці:
-
Літо вважається непридатним часом, щоб пробити вуха дитині. У спеку набагато вищий ризик інфікування та запалення проколу. І доглядати його буде складніше.
-
Зима також не підходить з очевидної причини – шарфи, шапки та об'ємні светри можуть додатково травмувати прокол та заважати його подальшому загоєнню. То ж чи можна пробивати вуха зимою - можна, але не варто.
-
Весна та Осінь – найкращий час для проколу. Лише враховуйте не календарні дати, а реальну погоду. Адже якщо дитина носить головні убори, шарфи та численні шари одягу, то прокол не зможе швидко зажити.
Прокол вушок дітям - де найкраще це зробити?
Сьогодні батьки хочуть бути в курсі всього, що відбувається з їхнім малям, тому обрати де проколоти вуха дитині – це відповідальне рішення, перед яким краще ознайомитись з усіма нюансами. Можна виділити певний алгоритм, який дозволить послідовно та правильно визначитися, які процедури зробити перед процедурою, яких відвідати лікарів, чи потрібно здати аналізи й де можна проколоти вуха дитині безпечно.
-
Непогано відвідати перед проколом лікарів, і чим молодша дитина, тим актуальніший цей етап. Офтальмолог повинен перевірити зір та дати дозвіл на здійснення проколу. Алерголог перевірить, чи немає у дитини алергії на складові лігатури дорогоцінних сплавів. Педіатр перевірить, чи не має в дитини протипоказань для цієї процедури та коли краще пробивати вуха дитині.
-
Виберіть перевірений косметологічний кабінет. Переконайтеся у його стерильності та поговоріть із косметологом. Ця людина повинна вселяти Вам довіру і симпатію, адже Ви йому довіряєте найцінніше - свою дитину. Переконайтеся, що обладнання для проколу сучасне та якісне.
-
Підберіть сережки із золота. А срібло чи біжутерію залиште на майбутнє.
-
Вимийте дитині голову перед процедурою, щоб пил та інші виділення не потрапили на ранку. До того ж після проколювання деякий час миття буде під забороною.
Далі справа за малим, усі можливі процедури Ви вже зробили й готові стати щасливими батьками малечі з пірсингом.