Як носити хрестик: все, що варто знати
Хрестик натільний вважається символом віри у двох третин населення всієї планети. Християнство займає місце однієї з трьох найпопулярніших релігій світу, тому хрестики стали релігійними прикрасами, що мають найбільший попит. Не дивно, що довкола нього зібралося стільки сумнівів, трактувань та суперечок. Досі немає точної інструкції, як правильно носити хрест, його символіка і значення.
Хрест - символ віри та захисту
Хрестик з розп'яттям - канонічний символ у християнстві. На ньому зображується розп'яття Ісуса Христа. Проте до 7 століття, розп'яття не було мотивом зображення на хресті. Хрестик символ прийняв знайоме нам зображення після Трульського собору 692 року. Саме з цього дня іконографія набула відомого нам вигляду і Христа почали зображувати за подобою людини.
І тільки в 14 столітті православний хрестик почали носити повсюдно. До того духовенство використовувало наперсні хрести, а серед мирян така практика зустрічалася рідко. Причому віряни мали носити хрест, захованим далеко під одяг, а поверх могли носити тільки служителі церкви.
У релігії символ хрестика служить постійним нагадуванням про жертовність Ісуса Христа. Він означає порятунок та вічне життя, а також вказує на грішність людської душі. Тому на шляху кожного християнина – постійна спокута гріхів і покаяння, які допоможуть врятуватись його безсмертній душі. Натільний хрестик вважається сильним оберегом, який захищає від гріховних думок, хвороб та усуває неприємності. Однак такі постулати суперечать православним нормам, оскільки транслюють магію амулета, що межує з язичництвом. Тому що означає хрест для вірян, так швидше нагадування про постійну присутність Бога і про те, що людина не самотня у цьому світі.
Міфи й правда про те, який хрестик потрібно носити
У більшості християнських навчань носіння хрестика є обов'язковим атрибутом. Однак виникає питання в деяких релігіях, чому не можна носити хрестик з розп'яттям. Наприклад. у протестантизмі не заведено носити такий хрест. Також ортодоксальні баптисти не носять його. Вони інтерпретують його як символ розп'яття та смерті Христа. Зображення хреста не фігурує ні в богослужіннях, ні в повсякденному житті протестантів. Вони вважають, що він символізує собою вбивство, а сам хрест – знаряддя страти. Протестанти трепетно ставляться до Святого Письма і ніде не бачать інформації про те, що зображення хреста з розп'яттям чи без нього є обов'язковим атрибутом віри. Баптисти ж своєю чергою вважають, що через хрест відбувається вихваляння знаряддя вбивства, що образливо для Господа.
Православний натільний хрестик з розп'яттям може носити кожен як символ жертовності та віри. Якщо Ви є істинним вірянином, то немає жодних причин відмовлятися від цього. Єдиним винятком та протипоказанням для носіння хреста з розп'яттям є відсутність віри. Тоді варто подумати чи можна носити хрестик без розп'яття, оскільки він не має такого смислового навантаження.
Думка церкви, чи можна носити чужий хрестик, однозначна – ні. Оберіг повинен бути суворо індивідуальним і купуватись для кожної людини окремо для себе або в подарунок.
Думки богослужителів чи можна носити католицький хрестик православному християнину, розходяться. Найбільш ортодоксальні священники навіть відмовляються освячувати вироби з вираженими ознаками католицизму, тоді як вироби без розп'яття таким суворим критеріям не піддаються. А ось прогресивніші представники церкви справедливо вважають, що духовний зміст хреста та подвиг Ісуса не залежать від матеріального об'єкта та його візуальних нюансів.
Те саме стосується й питання, чи можна носити два хрестики. Священники вважають, що гріха в цьому немає, але й сенсу також не буде. Церква не забороняє мати два хрестики та носити їх поперемінно, але якщо Ваші обидва хрестики дорогі як пам'ять або мають символічне значення, то цілком можна їх носити одночасно.
Де придбати натільний хрестик?
Християнин сам визначає собі вигляд натільного хреста і рекомендацій, який хрестик потрібно носити церква не дає. Тому у людини великий вибір, де і як купити оберіг. Причому можна купити як виріб з розп'яттям, так і без нього. Варто лише звернутися до свого священник, як освятити хрестик.
Не варто ставати жертвою упереджень та забобонів та вірити у прикмети про хрестик. І якщо хрестик загубився чи зламався, то нічого страшного в цьому немає. Просто купіть новий у церкві, ювелірному магазині чи інтернет-магазині та освятіть його. Однак якщо знайшов чужий хрестик, як вчинити, підкаже священник. Найкраще віднести його до церкви й там знають, що з ним робити.